Kuchnia w stylu vintage

Styl vintage w kuchni nie jest bardzo popularny w Polsce. Można powiedzieć, że wymyka się on sztywnym regułom czy definicjom.

Polega on na łączeniu elementów wystroju pochodzących z różnych epok. Oczywiście wszystko musi być zgrane i dobrane ze smakiem. Styl wymaga bardzo dobrego poczucia estetyki oraz umiaru, aby wszystkie przedmioty współgrały ze sobą. Wnętrze powinno być spójne, to tworzenia układanki z różnych epok, ale finalnie muszą tworzyć niepowtarzalny klimat.

Jak stworzyć klimat w kuchni?

Jak samodzielnie stworzyć styl vintage w kuchni? Podstawą są meble, AGD czy armatura, które formą nawiązują do minionej epoki. Czerpać można inspiracje z lat 20, 50 czy też 70. ubiegłego wieku. Charakterystyczne są frezy na frontach mebli lub baterie.

Inna możliwość to wprowadzenie do nowoczesnego wnętrza stylowych elementów z minionej epoki. Może być to kredens po babci lub inne pamiątki rodzinne. Chodzi o stworzenie nowoczesnego tła dla tych elementów, które mają być w centrum uwagi. Wspaniale sprawdzą się również płytki imitujące cegłę albo beton.

Natomiast jeśli już mieszkamy w starej kamienicy lub domu wielopokoleniowym sprawa wydaje się łatwiejsza. Ponieważ charakter tych wnętrz, już sam w sobie oddaje ducha minionych epok. Wystarczy tylko ze smakiem dopełnić całość. Sprawdzą się meble na wysoki połysk lub elementy z betonu.

Dodatki w kuchni – dopełnienie całości

Niewątpliwie odpowiednio dobrane dodatki do kuchni w stylu vintage dopełnią całość. Wspaniale sprawdzą się stylowe słoje na cukier, kawę czy herbatę. Inne przedmioty takie jak piękna taca lub stylowy młynek do kawy, będą się wspaniale prezentować. W stylowym kredensie świetnie będzie wyglądać kolekcja nalewek w pięknych butelkach. To świetny pomysł dla otwartych półek w kredensie. Żadna gospodyni domowa nie powstydzi się tak zaopatrzonej kuchni. A do tego kolorowe nalewki, które będą w cudownych szklanych butelkach dodadzą jeszcze więcej dobrego stylu kuchni. Wybór naczyń można znaleźć na https://naczynia.olkusz.pl.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.