Mrożone koktajle na każdą okazję – co powinieneś o nich wiedzieć?

Zima prawie za nami, a więc czas porozglądać się za nowymi przepisami, które zwiastowałyby wiosnę i lato. Już wyobrażamy sobie te skwarne popołudnia i parne poranki lipca i sierpnia, które rozpalą nie tylko zmysły. Dlatego mrożone koktajle wydają się być rozwiązaniem wprost idealnym.

Koktajl mrożony z kawy i czekolady

Pierwszy wariant, jaki dziś przedstawiamy, to koktajl miłośników kawy i czekolady. Łączy on oba smaki w jedno i pozwala na odpoczynek od upału. W jaki sposób? Warto poszukać różnych wersji tego napoju. W serwisach kulinarnych, takich jak wkuchnizwedlem.wedel.pl, znajdziesz szereg wskazówek. Mleko przelej do blendera i pokrusz do niego czekoladę deserową na drobne kawałki. Do tego wlej ostudzone espresso oraz kostki lodu. Całość zmiksuj na gładko i przelej do szklanki. Na górze posyp napój wiórkami z czekolady.

Orzeźwienie wprost z chili

Jeśli jednak jest Ci bardzo gorąco i potrzebujesz czegoś mocniejszego, wypróbuj ostrą papryczkę chili. To sposób ludów Ameryku Południowej i Środkowej. Kapsaicyna, która zawarta jest w papryce chili powoduje nadmierną potliwość, a to ochładza organizm i pozwala na jego lepszą wentylację. Dodaj więc chili do czekolady i mleka oraz lodu i zmiksuj wszystko na gładką masę. Efekt orzeźwienia – gwarantowany.

Komu mięty na ochłodę?

A gdyby tak poczuć miętę do tego napoju? Sprawdź na wkuchnizwedlem.wedel.pl lub innym portalu kulinarnym, jakie inne zastosowania można znaleźć dla połączenia mięty z czekoladą. Tutaj proponujemy koktajl mrożony składający się z kostek lodu, mleka, czekolady i mięty. Pamiętaj, by dać jej całkiem dużo, koniecznie świeżej. Przy mieleniu puści soki i doda napojowi odświeżający i orzeźwiający, a zarazem ochładzający smak. Dzięki temu poczujesz się rześko i będziesz mógł lepiej funkcjonować w upale.

Warto szukać ochłody w letnie dni za pomocą czekolady. Wydziela ona endorfiny, a przy tym będziemy mogli skorzystać z promieni bez nadmiernego zmęczenia. Orzeźwiające koktajle mrożone pozwolą na oderwanie się od rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.